רוזטות לעיצוב הבית

IMG_6649

במסגרת עולם עיצוב הפנים, ניתן למצוא סוגים שונים ומסקרנים של אלמנטים דקורטיביים בהם משתמשים מעצבי פנים. פרופילים דקורטיביים אשר מעניקים מראה מעוצב ויוצרים אווירה ייחודית לעיצוב הבית. פעמים רבות אנו נתקלים בפרופילים דקורטיביים מסוגים אלו ואפילו איננו מודעים לכך, שכן פרופילים אלה משתלבים כל כך בטבעיות בעיצוב הבית, ומעניקים לו אווירה מסוימת גם בלי שכולם שמים לב לכל הפריטים המשתתפים בעיצוב. דוגמה טובה לכך הן רוזטות . רוזטות הן עיטור מיוחד ,עשוי פולימר ,פוליסטירן או פוליאוריתן ,חומרים בהם נעשה שימוש נרחב כיום בעיצוב פנים בארץ ובעולם. רוזטות ניתן לראות על קירות או  תקרות ולצד גופי תאורה דוגמת שנדלירים או גופי תאורה תלויים אחרים. אילו סוגים של רוזטות ניתן למצוא כיום בעולם עיצוב הפנים בארץ ומהם המאפיינים אשר הופכים את הרוזטה לפופולארית ?

רוזטות במגוון עיצובים מרהיבים ומדויקים

מגוון הרוזטות השונות הקיימות כיום בתחום עיצוב הבית הוא רחב ועשיר בסגנונות ועיצובים. על פי רוב, הרוזטה ה"קלאסית" מתאפיינת בעיצוב מסוגנן ומרשים, כזה הכולל עיטורים קלאסיים למיניהם אשר חרוטים באופן מדויק ביותר בחומר. רוזטות מפוליאוריתן (דגם הפרימיום) מיוצרות כיום באמצעות חיתוך לייזר מתקדם אשר מאפשר להגיע לרמת גימור גבוהה ביותר. בנוסף, ניתן למצוא כמובן גם רוזטות מפולימר או פוליסטירן (קל קר) , כאלו אשר מציעות עיטור פשוט ו"נינוח" יותר, המתאים לכל כיס..

כלומר, ניתן להתאים כיום את סוג הרוזטה שאנו קונים לסגנון העיצוב הקיים כבר בבית או בכל מקום אחר בו אנו שוקלים להוסיף רוזטה, כמו גם להתאימה לסוג הנברשת או כל דבר אחר אשר את סביבתו היא אמורה לעטר.

רוזטות מחומרים מתקדמים ועמידים

בעוד מרבית הרוזטות שתמצאו כאן מזכירות במובהק עיטורים קלאסיים ואפילו עתיקים, מהסוג שניתן היה למצוא במבנים המפוארים של רומא העתיקה, החומרים מהם עשויות כיום הרוזטות הם חומרים מתקדמים ומשוכללים ביותר, כאלו אשר מעניקים לרוזטות עמידות ויציבות לאורך שנים רבות.

ניתן למצוא מגוון רוזטות בעיצובים שונים הן מפוליסטירן (סוג של קלקר דחוס ברמת גימור גבוהה) והן מפוליאוריטן – חומר איכותי במיוחד, עמיד למים וחזק יחסית, המבטיח גם כן כי הרוזטה תשמור על צורתה, שלמותה ועל המראה שלה לאורך שנים רבות.

גם בכל הנוגע לצבעי הרוזטות קיים כיום מבחר רחב, כאשר ניתן לבחור עיצוב מסוים ואז לצבוע אותו במגוון גוונים שונים. גם ללא כל צביעה הרוזטות מגיעות ברמת גימור גבוהה ועם ציפוי פריימר לבן אשר יוצר מראה חלק ונקי.

המגוון הרחב של רוזטות, הן של עיצובים שונים והן של צבעים וחומרים שונים, מאפשר להתאים רוזטה לכל בית ולכל אזור בבית, ולשלב אותה באופן מדויק ומושלם בכל מקום ובהתאם לפריטים אחרים אשר כבר קיימים באותו חלל. בקיצור – פתרון מושלם יצירתי, מרהיב ומסקרן ביותר לעיצוב הבית…