חשיבותו של אדריכל

כשמעצבים פרויקט חדש או משפצים דירה יד שנייה,מומלץ לקחת אדריכל או מעצב פנים .

אדריכל שיראה את הבית כמיקשה אחת מבחינה עיצובית, ישלב פונקציונליות עם עיצוב ויביא איתו רעיונות לטרנדים החמים ביותר.

חלקו של האדריכל בפרויקט אינו מסתיים בתכנון הבית בלבד, הוא מסייע בבחירת חומרים ובהתקשרות עם ספקים איכותיים ואמינים.

אדריכלים המגיעים אלינו אל דקור סטאר יעדיפו למשל לעבוד עם החומרים האיכותיים ביותר ויבחרו בקרניזים פרימיום .

הם יעדיפו להתאים את דגמי הקרניזים שמדברים באותה שפה עיצובית לדוגמה קרניז תקרה המשלב גם קרניז גמיש לפינות עגולות .

באולם התצוגה של דקור סטאר אנו מספקים שירותי עיצוב פנים חינם על ידי מעצבת פנים הבית או שאדריכל מגיע אלינו ויושב עם מעצבת הפנים.

כמובן שליווי מלא של אדריכל יעניק ערך מוסף רב לעיצוב הבית כולו שכן למרות שלדקור סטאר מגוון רחב ביותר של קרניזים, חיפויי קיר, פנלים לרצפה ,עיטורים ואלמנטים נוספים ושפע של חומרים ופתרונות לכל חדר וחדר בבית כולל עיצוב חוץ עדיין ליווי הפרוייקט שלכם על ידי אדריכל יעניק תמונה כוללת וניהול הפרוייקט מתחילתו ועד סופו.

להלן מספר טיפים מנחים שיזכירו לכם מה צריך לקחת בחשבון כשבוחרים אדריכל:

איסוף המלצות

אדריכלים מומלצים על ידי לקוחות אחרים הם הדרך הבטוחה ביותר לבחור אדריכל אך לפעמים אם תיקחו אדריכל שהוא חדש יחסית כלומר כזה שמאחוריו התנסות לא ארוכה אך מצד שני אין זה הפרויקט הראשון שלו, תרוויחו אדריכל ש”רעב” להצלחה ,ישקיע הרבה ועשוי להתגלות ככוכב עולה ומוכשר ביותר.

גם כאשר הצלחתם לאתר אדריכלים לאחר שקיבלתם עליהם המלצות, מומלץ ליזום שיחה עם לקוחות נוספים ואפילו להגיע לבית שעוצב, להתרשם מהסגנון, לקבל מידע שאינו מילולי בחוות הדעת .לפעמים בטלפון תקבלו מידע שהוא יותר פוליטיקלי קורקט ובפגישה אישית כבר תקבלו גוונים אחרים של נתונים.

חשוב שתבדקו אלמנטים כמו עמידה בלוח זמנים, שירויות ,אופי וסגנון עבודה, כל אלו יכתיבו את חווית התהליך ועשויים להיות ההבדל בין תקופה קשה לתקופה של התלהבות ויצירה.

יש להתחשב בעובדה כי קיימים סגנונות עבודה שונים וישנם אדריכלים שדבקים במסגרת עבודתם בחזונם האישי ואינם מסכימים להתפשר או להתאים את הבית בהתאם לצרכיי הלקוחות ללא התייחסות לחזונם. לעומתם, אנשי מקצוע אחרים מאופיינים בראייה פונקציונאלית יותר. בקשו מהאדריכל לפרט את תפיסת עולמו המקצועית ובאיזה אופן הוא רואה את תפקידו בכוח. כך תוכלו לבחון את התאמתו מבחינה אישית ומקצועית.

בנוסף, חשוב לבחור אדריכל בעל יחסי אנוש טובים, נוח וסבלני מכיוון שהוא זה הצפוי לייצג אתכם מול גורמים שונים במהלך דרכיכם המשותפת, כמו למשל מול הרשויות ובעלי מקצוע אחרים, כך שחשוב שאופיו לא יהווה מכשול ושהוא יוכל להתמודד בצורה טובה מול כל הגורמים הנוגעים בדבר.

פגישה עם האדריכל

קבלתם המלצה חיובית וקבעתם פגישה. כשתפגשו עם האדריכל  תנו חשיבות מכרעת לכימיה ביניכם ועד כמה הוא קשוב לצרכים שלכם. כל אדריכל מעיד על עצמו שהוא עושה מה השלקוח מבקש אך האם זה כך בפועל? בדקו כמה הוא מקשיב לבקשות מיוחדות שלכם ואיך הוא עונה כדי להבין מה יקרה בהמשך הדרך בה יעלו ללא ספק גחמות ורעיונות אין ספור.

כל אלה יסיעו לוודא את התאמתו מבחינתכם.