דקורציה לקיר בוהו

מהי דקורציה לקיר בוהו?

דקורציה לקיר בסגנון בוהו, או "בוהו שיק", הוא סטיילינג שנפוץ בקרב מעצבי פנים רבים בעולם. הסגנון מאופיין בשילוב של צבעים, טקסטורות, חומרים, ופריטים אמנותיים משונים, כל אחד מהם מגלה סיפור ומביא את חותמתו האישית לחלל.

היסטוריה ומקור השפעת סגנון הבוהו

מילה "בוהו" הוא קיצור של "בוהמיין", מונח המתאר את קבוצת אמנים וסופרים מתחילת המאה ה-19 שחיו בחופש יוצא דופן, ושגברו על המוסכמות החברתיות. הסגנון הבוהמי המקורי הפך למקור השראה לדקורציה בסגנון בוהו של מעצבי פנים כיום.

צבעים וטקסטורות בסגנון בוהו

המאפיין הגלוי ביותר של סגנון הבוהו שיק הוא עצמת הצבעים החמה והעזה המעניקה חיים ואנרגיה לחלל. סגנון הבוהו לא מפחד משילוב של צבעים בוהקים ועזים, ומכיל מגוון גוונים מהספקטרום הכחול-ירוק, דרך חום וכתום, ועד לפוקסיה ותכלת. הצבעים משמשים כדי ליצור את התחושה החופשית והחיה שמאפיינת את הבוהו.

כמו כן, טקסטורות משחקות תפקיד מרכזי בדקורציה לקיר בסגנון בוהו. מעצבי הפנים אוהבים לשלב בין חומרים וטקסטורות שונות, כדי להוסיף לחלל עומק ומראה חי. למשל, קיר בסגנון בוהו עשוי להכיל תמונה ממוסגרת במסגרת עץ מחוספסת, מול קיר מצופה טפט. מדובר בשילוב של טקסטורות שונות שיחד מגבירות את האפקט החזותי.

השילוב המיוחד של צבעים וטקסטורות בסגנון הבוהו מאפשר התאמה אישית ויכולת לבטא את האישיות של המתגוררים בחלל, ומציג את האפשרות לשלב בין סגנונות שונים בחלל אחד באופן הרמוני אך נועז. אין-סוף האפשרויות בבחירת צבעים וטקסטורות הופך את סגנון הבוהו לבחירה מרעננת לאלו שמחפשים להוסיף צבע וחיים לחללים שלהם.

השילוב של חומרים טבעיים בדקורציה לקיר בוהו

אחד המאפיינים הבולטים ביותר של סגנון הבוהו הוא השילוב הרחב של חומרים טבעיים בעיצוב. מעצבי פנים מקדישים מחשבה רבה למגוון החומרים המשמשים לדקורציה לקיר  בוהו, כאשר כל חומר מוסיף שכבה של טקסטורה, צבע ואופי לחלל.

עץ: חום ואדמתיות

חומר טבעי מרכזי שנמצא בשימוש רחב בסגנון הבוהו שיק הוא העץ. עץ משמש למגוון רחב של פריטים ואלמנטים בחלל, כולל ריהוט, קירות, תמונות, מדפים ועוד. העץ מביא עימו חום ותחושה של חיים, ומתאים במיוחד לחללים בסגנון בוהו שמחפשים לשלב יופי טבעי ואישיות.

חרס: לטקסטורה ואופי

חרס, כמו גם חומרים טבעיים אחרים כמו חלל ובטון, מוסיפים שכבה של טקסטורה ואופי לדקורציה קיר בוהו. הם משמשים ליצירת תחושה של ישן, של אינדיבידואליות, ומעניקים מראה ארטיזנלי לחלל.

מתכת: ליצירת ניגודיות

מתכת, חומר שאינו טבעי, יכולה לשמש כניגודיות לחומרים הטבעיים שבשימוש. היא מוסיפה מגע מודרני ומאזן את המראה החם והחי של החומרים הטבעיים.

דקורציה לקיר בוהו – צמחיה

צמחיה היא חלק מרכזי בסגנון בוהו, וכך גם בסטיילינג לקיר בוהו. מעצבי פנים שונים מוסיפים עציצים תלויים, כמו גם כלים משונים המשמשים כעציצים, מוסיפים לאווירה החופשית והטבעית של החלל.

סיכום: סטיילינג בסגנון בוהו לקיר

דקורציה לקיר בוהו מתאפיין בחופש וביכולת להביא את האישיות שלך לביטוי. עם זאת, הוא גם דורש תשומת לב וטעם אמנותי מסוים. במילים אחרות, אם אתם אוהבים את החופש להביע את עצמכם ולשחק עם צבעים, טקסטורות, וחומרים, הבוהו שיק יכול להיות הסגנון המושלם עבורכם.