דקור סטאר    פרופילים דקורטיביים
03-5581590 רחוב המרכבה 26 ,א.ת חולון
קרניז דקורטיבי לעיצוב בית יוקרתי

קרניז דקורטיבי – לעיצוב בית יוקרתי


בעת בניית מבנה חדש, בין אם בית פרטי או כל דבר אחר, מנסים האדריכלים לתכנן ולעצב את פרטי הבית בצורה היפה והאסתטית ביותר, כמובן כתלות בטעמו של הלקוח.
הם משלבים אלמנטים עיצוביים כגון קרניז , דלת דקורטיבית,עץ וקורות עץ ועוד. במסגרת ניסיונות עיצוב בתים פרטיים ועיצובים דקורטיביים שונים, הומצאו על ידי מעצבים כבר בעת העתיקה אלמנטים אדריכליים שונים, הבאים לעטר ולהבליט פנים שונות במבנה המוקם. אחד האלמנטים העתיקים והפופולאריים ביותר הוא הקרניז המפורסם.

קרניז היא מילה כללית לאלמנט אדריכלי מסוים, במסגרתו מעוטרים קירות הבית (בדרך כלל ניתן למצוא קרניזים בסמוך לתקרה) בפס אשר הולך לאורך הקיר כולו, ומדגיש את הקווים של המבנה. כיום מוכר יותר קרניז בשם הפשוט – פרופיל, המתייחס לאותו אלמנט בדיוק(קרניזים = פרופילים). הקרניזים היו בשימוש האדריכלים עוד בעת העתיקה, ושרדו עד לימינו. כיום ניתן לראות קרניזים בבניינים חדשים רבים, כאשר נוסף להם שימוש פרקטי במיוחד – קרניז בולט מעבר לקו הקיר עצמו, ולכן משמש להרחקת מי הגשמים הניגרים מהגג, כך שלא ייזלו על קירות הבניין. כך נחסכת הרבה מאוד רטיבות אשר עלולה לאכול לאט לאט את הקיר ולגרום לנזק של ממש.

אך מעבר לשימוש הפרקטי שהתווסף לקרניז, מטרתם הראשונית והעיקרית היא כאמור אסתטית. לכן, ניתן למצוא בבניינים רבים וגם בבתים קרניזים דקורטיביים – מדובר בקרניז לכל דבר, פשוט כזה המעוטר בעיטורים בעיצובים שונים ולא חלק כמו רבים מן הקרניזים הסטנדרטים. קרניז דקורטיבי נפוץ מאוד בבניינים אשר נבנו במטרה ברורה לשדר הצהרה יוקרתית, בדומה לתחום אמנות בזכוכית בהיסטוריה, דוגמת בתי מלוכה, מוזיאונים וכד'.

אחד היתרונות הגדולים בקרניזים דקורטיביים ובקרניז בכלל, הוא כי הוא ניתן לעיצוב אישי על פי הזמנה, אך גם אם הזמנתם קרניז רגיל ממבחר העיצובים הניתנים לבחירה, תוכלו לצבוע אותו בצבע לבחירתכם, כך שמבנה ביתכם יקבל את המראה הרצוי. צביעת הקרניז קלה ופשוטה, בדיוק כמו צביעה של קיר רגיל ולרוב מומלץ למען היופי לצבוע קרניז בצבע (או צבע הנוגד את צבע הקיר או שהקרניזים יהיו חלק אינטגרלי מהקיר). זה כמובן פותח עולם שלם של אפשרויות עיצוב בפני מי שמעצב מבנה כלשהו.
יתרון נוסף הוא האפקטיביות של הוספת הקרניזים אל מול עלותם. קרניז הוא פתרון מושלם עבור אלו המעוניינים להעניק לביתם או למבנה אותו הם מעצבים מראה יוקרתי ואקסקלוסיבי, אך לעשות זאת תחת מסגרת תקציב סבירה. הקרניז אינו אלמנט עיצובי יקר (נמכר לפי מטר), והוא תורם רבות למראהו היוקרתי של המבנה, במיוחד כאמור קרניזים דקורטיביים.

וכך, בגלל היתרונות הרבים ובעיקר הפשטות שבקנייה וההרכבה של הקרניז הרגיל בכלל, והקרניז הדקורטיבי בפרט, הפך אלמנט זה מנחלתם של אדריכלים ידועי שם ומעצבי פנים לנחלת הכלל. כיום ניתן לראות בהמון בתים פרטיים חדשים וישנים קרניזים. כל שנדרש הוא לרכוש את הפרופיל עצמו, ואז אפשר לצבוע אותו בצבע הרצוי, ולהרכיב אותו כמעט ללא עזרה נוספת. זהו פתרון קל ונוח גם למי שכבר גר בבית מסוים שנים רבות אך מעוניין לשפץ ולרענן את מראה פנים הבית (או מראה החוץ...).
לכן, לא נראה כי הקרניזים מתכוונים להיעלם מפני השטח, להפך – רק להפוך לנפוצים יותר ויותר.