דקור סטאר    פרופילים דקורטיביים
03-5581590 רחוב המרכבה 26 ,א.ת חולון
בית מוזיאון וקרניזים

עיצוב בית בסגנון מוזיאון – כל אחד יכול


אדריכלים, מעצבי פנים, אנשים בעוסקים בעיצוב, וכאלו המבקרים בבתים רבים, כבר נתקלו כמעט בכל צורה ואפשרות לעצב בית (עם קרינזים או בלי קרניזם). אחד העיצובים המעניינים שניתן להעניק לבית הוא עיצוב בית הנראה כמוזיאון.

מוזיאון, או "היכל המוזות", הוא המקום בו ניתן למצוא ריכוז של חפצי אמנות רבים – תמונות, ציורים, צילומים, פסלים וחפצים היסטוריים עתיקים, בליווי אווירה אמנותית תואמת ומה יותר מתאים לעיצוב בית בסגנון שכזה אם לא קרניז דקורטיבי בין תיקרה לקיר ,קרניזים לקירות וכמובן רוזטות בתקרה ועמודים רומיים..

מתברר שגם בית רגיל שאין בו תמונות של ואן גוך, דאלי, דה וינצ'י, או מונה ליזה חצי מחייכת, יכול, בהשקעה לא גדולה, להיראות כמו האחיין הקטן של הלובר

.

אז כיצד מעצבים בית מוזיאלי?

 

אחד המרכיבים בבית מוזיאלי הן התמונות על הקירות ונלווים לתמונות-המסגרות עשויות קרניז מדוגם הממסגר אותן ונותן להן מימד גרנדיוזי. יש לבחור ציורים או תמונות בהתאם לטעמכם. ציורים שקטים קלאסיים, או חמים ומלאי צבעים, ובכל מקרה שיהיו מעניינים ולא איורים הנראים זולים. ה"מוזיאון" צריך לשדר את טעמכם היקר. כדי למצוא תמונות כנדרש, ולא בהשקעה יקרה, יש לכתת רגליים בשווקים. בשווקים השונים ניתן לאתר תמונות מיוחדות ופריטי אמנות. קלאסיים למטרה זו הם שווקי היד השנייה, בעיר הגדולה ומחוצה לה. בכל מקום יכולות להתחבא התמונות שיעטרו את קירות ביתכם והכי חשוב המסגרת לתמונה שתהיה למעשה עיקר האמירה העיצובית בסיוע קרניז מעוטר ולעיתים קרניז צבוע בצבעי זהב. מקום נוסף לאיתור תמונות ופריטי אמנות: לוחות האינטרנט השונים. לתמונות הנבחרות, יש להקפיד על מסגרת המוסיפה נופך יוקרתי או כזה שאתם רוצים לשדר. ניתן להוסיף להן מסגרת רגילה או למסגרן בפרופילים דקורטיביים (הרחבה עליהם בהמשך).

פסלים מוסיפים לאווירה המוזיאלית בבית אף הם. ניתן להציב פסלים בגדלים שונים על המדפים בבית, על שולחנות מיוחדים, ולצד הרהיטים. להשלמת המראה ניתן לרכוש גם פסלים גדולים ולהציבם על הרצפה. כמו בנושא התמונות, את הפסלים הנבחרים והמיוחדים שיעטרו את ה"מוזיאון" שלכם ניתן למצוא בשווקים השונים.

אם ישנן נישות או גומחות בבית, הן יכולות לסייע בשדרוג המראה המוזיאלי. הן מעניקות טוויסט מעניין בקיר, וגם ניתן לשלב בהן פריטי אמנות כמו פסלים. 

למראה הבית שעיצבתם הוסיפו וילונות כראות עיניכם, שיתמזגו עם המראה הכללי של הבית. תוכלו לבחור וילונות קלאסיים כבדים, או קלילים, בהתאם. וילונות ניתן לרכוש בחנויות המתאימות, או אף לחפש בחנויות בדים למעצבים.

היות והבית המוזיאלי כבר מאופיין בעיצוב על פי הפריטים שנבחרו, יש לשים לב שעיצוב הקיר הבסיסי יהא בצבעים קלאסיים ושקטים, שאינם לוקחים את הפוקוס מחפצי האמנות ושאר הדקורציות שעיצבו את הבית.

וכעת לעיקר – מילת המפתח בעיצוב בית הנראה כמוזיאון הם פרופילים דקורטיביים או קרניזים. אלו תוספות המעניקות מראה מעוצב ומסוגנן לבית, ומהוות פתרון עיצובי במחירים שאינם בשמיים. אל הקרניזים ניתן להוסיף, לדוגמה, גם פרופילי תאורה תואמים, עמודים רומיים וכו'. את הפרופילים הדקורטיביים, הקרניזים, ניתן לשלב בכל אזורי הבית השונים: בקירות, תקרה, פנלים, נישות, משקופים, עמודים, דלתות, חלונות ועוד.

הוספת פרופילים דקורטיביים/ קרניזים לבית אינה דורשת עיצוב יקר מחדש או שיפוץ מאסיבי. יתרונם שבהשקעה לא גדולה ניתן לבחור את הסגנון העיצובי של הבית כולו - קלאסי, קר ונקי, חם ואוריינטלי, עתיק, וכו'. וניתן תמיד לשנות את האווירה בהתאם לרצונכם, שוב ללא שיפוץ מחדש.

שילוב עיצוב דקורטיבי של קרניזים גם תורם להסתרת החללים הבעייתיים בבית – כגון אזור של חוטי חשמל, מזגנים או סדקים על הקירות. ניתן לשלב פרופיל דקורטיבי בכל פינה או חלל לא מנוצל בבית. למשל, באזור התחתון של הקיר לא ניתן לשלב תמונה, אבל קרניז הולם כן.

שילוב של פרופיל דקורטיבי/ קרניזים עם התאורה הנכונה יעניק את הצבע שישלוט בבית ה"מוזיאון" שלכם.

בית מוזיאלי יסחט מחמאות רבות, והתפעלות מצד האורחים המבקרים. היות ומדובר בבית מלא פריטים, חלקם או מרביתם שבירים, חשוב לשמור על שלמות העיצוב, ביומיום ובמיוחד כשמבקרים האורחים. בעניין הזה, יש, למשל, לבצע הדרכת הורים המגיעים עם ילדיהם הקטנים, על מנת שלא יתקרבו לפסלים, מחשש שיישברו.

ביקור נעים.